image
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız6 Yıldız7 Yıldız8 Yıldız9 Yıldız10 Yıldız
Loading...
Doğum Tarihi:
Doğum Yeri:
Memleketi:
Burcu:
Boyu (Cm):
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!

Hayatı

Müziğin yanı sıra; karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen müzisyen, küçük yaşlardan itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı. 13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca başta Ankara olmak üzere, birçok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.
2003 yılında İstanbul'a yerleşti ve Kedi Müzik'te müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.
İlk albümü Kirliyi 2008 tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi "Belki" isimli parçaya çekmiştir. Bu video klip farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır. İkinci video klip ise "Hayvan" isimli parçaya gelmiş ve bu klipte de İkinci Dünya Savaşı görüntüleriyle beraber sanatçının performansını içeren bir video klip çekilmiştir. Albümün 3. videosu ise "Geç" isimli şarkıya çekilmiştir.
Daha önce cast direktörü ve oyuncu koçu olarak kamera arkasında görev almış olan Erdem Yener, 2010 yılından bu yana Avea isimli GSM operatörünün marka yüzü olarak medyada yer almaktadır.
Ayrıca son zamanlarda TRT 1'de Baş Rolde Aşk dizisinde oynamıştır. Şimdi ise Star tv'de İnsanlar Alemi (TV Programı) adlı Tiyatro komedi programında oynamaktadır.

Filminin Oyuncusu
Filmini Seslendirdi
Filminin Müziği
Dizisinin Oyuncusu

Dizisini Seslendirdi
Dizisinin Müziği
Yazdığı Kitaplar
Programını Sundu
Programınında Jüri
Programında Yarışmacı
Tiyatro Oyununda Oyuncu
Tiyatro Oyununu Yazan
Tiyatro Oyununu Çeviren